סיפור המותג שלנו

"חסלט עלי קטיף" הוקמה לפני עשרים וחמש שנים, בשנת תש"ן (1989), על ידי צוות של חוקרים תורניים ,מדריכים חקלאיים מכפר דרום ואגרונומים בכירים. החברה הייתה חלוצה בגידול ושיווק של ירקות עלים כשרים למהדרין, ללא חרקים ותולעים.

הצוות המייסד בליווי צוות של רבני מכון התורה והארץ שקדו שנים רבות למצוא דרך לגדל ירקות עלים ללא חרקים ותולעים.

עד להקמת החברה, רוב הציבור הדתי בארץ ובעולם נמנע מלאכול ירקות עלים כגון חסה, כרוב, סלרי, בצל ירוק, פטרוזיליה, כוסברה, שמיר, נענע ועוד מחשש להימצאות חרקים.

עד שנת תשס"ו שכנה החברה בכפר דרום שבגוש קטיף, והעסיקה עשרות חקלאים,תושבי גוש קטיף, בגידול ובאריזת תוצרת החברה. עם הגירוש מגוש קטיף,עברה החברה לאזור התעשייה שער הנגב שבשדרות. כיום החברה פועלת במקום ומפרנסת מאות רבות של משפחות מאיזור "עוטף עזה" ומקרב המגורשים.

"חסלט עלי קטיף" מגדלת את תוצרתה במבנים מיוחדים, חממות ומנהרות, שבהם החקלאים יכולים להקפיד על שטח סטירילי נקי מחרקים ותולעים. צוות גדול של משגיחים עמל במשך שעות עבודה מרובות בבדיקת התוצרת בחממות ובזמן האריזה. לחברה הסכם עם מעבדת "בקטוכם- דרך המעבדה " הבודק מדגמית את מוצרי החברה כדי להבטיח שלא יימצאו בהם שאריות של חומרי הדברה.

לפני למעלה מעשור החליטה "חסלט על קטיף" להיכנס לתחום החדש של ירקות מצוננים ועל דגלה חרתה החברה את הצורך במוצרים כשרים ובריאים כאחד. לצורך כך הקימה חברת בת ששמה "ירק נטו" לייצור סלטים חתוכים, שטופים ומוכנים לאכילה.

לפני כשש שנים חתמה "חסלט עלי קטיף" הסכם עם חברה אמריקאית לגדל ולייצר מגוון רחב של מוצרים קפואים בהכשר מהודר עבור ציבור שומרי המצוות. החברה האמריקאית הקימה לצורך כך מפעל גדול באקוודור עם חממות גידול ללא חרקים, בפיקוח אנשי החברה. "חסלט עלי קטיף" מעסיקה צוות גדול של פקחי חרקים, משגיחי כשרות ואגרונומים היוצאים בקביעות לאקוודור לפקח על הייצור.המוצרים המיוצרים באקוודור כוללים ברוקולי, כרובית, ומספר לקטים. המוצרים נמכרים בארץ ובעולם בשמות מותג "עדן" ו "בטעם". יש לציין שהמוצרים "עדן" ו "בטעם" עם ברוקולי וכרובית, הם היחידים שגדלים בחממות הסגורות הרמטית, בפיקוח צמוד של צוות משגיחים.

מוצרי "חסלט עלי קטיף", "ירק נטו" משווקים בלעדית בישראל על ידי חברת השיווק י.ע.ל בע"מ, באלפי נקודות מכירה בארץ. בנוסף, אפשר למצוא את תוצרת החברה במדינות רבות בעולם, ביניהם:ארה"ב, אנגליה, צרפת, בלגיה ועוד. ניתן לראות את כל המוצרים ברשימת המוצרים.